Remove this ad

Lead

Apr 1 07 11:04 AM

Tags : :

Podešavanje svih Tomosovih motora sa platinama (dodana zadnja slika i zaključana tema, ako vam što nije jasno otvorite si temu u radionici)
image
image
image
image
image
image
Remove this ad
Remove this ad

#1 [url]

Apr 14 07 11:21 PM

Samo da si razjasnim jednu stvar pa tko zna nek potvrdi....
Znači kad je klip u GMT zazor među platinama mora biti 0,35-0,45mm, --> tj onda iz toga slijedi da kad je klip 2mm do GMT da se tek onda platine počinju otvarati i onda baci iskru????

A i tih 2mm prije GMT to je normalno podešeno paljenje za rad na nižim i srednjim okretajima????
Za visoke bi trebalo staviti na 2,5-3mm prije GMT????

#2 [url]

Apr 15 07 12:58 AM

vmandic wrote:
Samo da si razjasnim jednu stvar pa tko zna nek potvrdi....
Znači kad je klip u GMT zazor među platinama mora biti 0,35-0,45mm, --> tj onda iz toga slijedi da kad je klip 2mm do GMT da se tek onda platine počinju otvarati i onda baci iskru????

A i tih 2mm prije GMT to je normalno podešeno paljenje za rad na nižim i srednjim okretajima????
Za visoke bi trebalo staviti na 2,5-3mm prije GMT????

Tako je.... kad je klip o GMT zazor je 0,35-0,45... platine se moraju otvorit i bacit iskru 2 mm prije gmt a to se namješta tako da se popuste tri vijka koja drže ploču sa bobinom i platinama i pomiče u lijevo ili desno( po porebi)
Sa običnim ometrom možeš točno vidjeti kad se platine otvaraju (iskra)
2 mm prije GMT je za rad na svim okretajima.

Toni2000

Forumaš

#3 [url]

Apr 15 07 11:20 AM

A za visoke okretaje se mora postolje paljenja okrenut u smijeru kazaljke na satu?

92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature. fuck cajke techno and electro live 4 ever
!...SCHRANZ...! - Vinyl 4 ever! -

#4 [url]

Apr 15 07 2:06 PM

ali ako je radilica losa(klipnjaca ima lufte - lezaj je los) a nemas love za drugu, a nebi htio da ti se lezaj klipnjace razleti i zariba motor, onda namjestis kasnije paljenje - zakasnis paljenje, ali onda se nenadaj da ce ti motor ici perfektno!!!

.....'ko se malo bolje razumije
vidi da je to sve još 'ko novo!!!.....

Pozdrav!!!
Bojan!!!

#5 [url]

Apr 15 07 2:15 PM

Toni2000 wrote:
A za visoke okretaje se mora postolje paljenja okrenut u smijeru kazaljke na satu?

Pogledaj si gore na slici gdje ti je prikazan magnet, platine i radilica....
Znači da bi poranio paljenje moraš pločicu okrenuti u smjeru kazaljke na satu, tj. u desno

#6 [url]

Apr 15 07 2:26 PM

vmandic wrote:
Toni2000 wrote:

Pogledaj si gore na slici gdje ti je prikazan magnet, platine i radilica....
Znači da bi poranio paljenje moraš pločicu okrenuti u smjeru kazaljke na satu, tj. u desno

dakle za rano paljenje ides pred magnet sa plocicom, a ako kasnis paljenje ides od magneta, bjezis magnetu!!!

.....'ko se malo bolje razumije
vidi da je to sve još 'ko novo!!!.....

Pozdrav!!!
Bojan!!!

Toni2000

Forumaš

#7 [url]

Apr 15 07 5:54 PM

Al nekuzim zasto prije GMT, sta nebi trebalo poslje? Jer ako zapali smijesu prije GMT onda motor bi iso unazad.

92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature. fuck cajke techno and electro live 4 ever

Remove this ad

9291964

Forumaš

#8 [url]

Apr 15 07 5:57 PM

pa treba odredjeno vreme da se ta smesa zapali (to su milisekunde) i taman dok se ta smesa upali klip dodje u GMT

9293093

Forumaš

#9 [url]

Apr 15 07 6:27 PM

to je imani bilo cuidno...ali tako je... zato na novijim el. paljenjim imaju bobine promjenjivi kut paljenja u nizim je kasniji a u visokimraniji... i onda motor radi savrseno od nule do maximuma

http://www.travian.com.hr/?uc=hr4_4363 ... kljikni.. nece ti biti dosadno.. garantirano..

Toni2000

Forumaš

#10 [url]

Apr 15 07 9:13 PM

IVE_91 wrote:
to je imani bilo cuidno...ali tako je... zato na novijim el. paljenjim imaju bobine promjenjivi kut paljenja u nizim je kasniji a u visokimraniji... i onda motor radi savrseno od nule do maximuma

Ja imam na starom NSU-u promijenjivi kut paljenja ali mehanicki na principu centrifugalne sile. tj. na onom excentru koji otvara platine ima dva mala utega i kad se motor razvrti utezi kako se pomaknu prema van malo zaokrenu excentar.

#11 [url]

Aug 24 08 1:26 PM

ne zapali on smjesu puno prije nije to kako vi tvrdite on zapali smjesu skoro u gmt, zato se namješta to predpaljenje tih 2 mm da bi se dobilo bacanje iskre u to određeno vrijeme odnosno par milisekundi prije gmt.a za visoke okretaje se štela manje predpaljenje,recimo za bt-a se namjesti 1,3 mm prije gmt da se poćmu otvarat platine, i platine namjestite na 0,30-0,35 i bt će letit, recimo ja na matiku imam 1,5 mm prije gmt da se poćme otvarat i platine na 0-30 i sa prepravkom ispušnog kanala,sa auspuhom i proširenom frgom ide 70,ali imajte na umu da se radi o a-3 modelu

Gorus

Forumaš

#12 [url]

Nov 29 08 8:43 PM

Evo moga iskustva kaj se tiče paljenja... na bt-u za trke imam trkaće paljenje i ono nema veze sa ovim paljenjima... stavio sam mu u početku 2 mm kao kaj bi trebalo bit prema pravilu,, motor se jedva upalio i samo je pucal iz aupuha išo je oko 30 :mrgreen: ... zatim sam pokušavao sa manjim frgazerom, većim.... uglavnom tada sam stavio da isskru baca u samom GMT... i samo tak ide...

Quick Reply

bbcode help